Welcome: !
 
Nowa strona!

Strona K7.ubf.pl została przeniesiona na nowy adres → ProjektK7.tk

Kliknij i dowiedz się więcej.


Żegnaj, K7.ubf.pl! Minęło osiem lat!
Sprawy wewnętrzno-administracyjno-teczniczne

Są momenty, w których chciałoby się napisać coś wzniosłego, mądrego - w kilku sensownych zdaniach opisać ważną informację. Są też i takie, kiedy po prostu się nie da.

Dziś mija osiem lat, od kiedy oficjalnie zacząłem prowadzić wirtualne życie. Zacząłem tłumaczyć japoński komiks, szerzej znany jako mangę i japońską animację, czyli po prostu anime. Zamieszczałem informacje z Japonii oraz z komiksowo-animacyjnego świata. Przetłumaczyłem dziesiątki rozdziałów i odcinków. Dojrzałem.

Cyfra osiem od wieków niesie z sobą wiele znaczeń, jak chociażby nieskończoności czy doskonałości. Zatem to chyba dobry moment, by wykorzystać fakt, że właśnie się pojawiła.

Po ośmiu latach żegnam stronę K7.ubf.pl. Powodów mógłbym wyliczać do wieczora, ale przede wszystkim wiąże się to z niepewnością, czy w ogóle strona będzie aktywna. Od długiego czasu pojawiają się błędy, jest na przestarzałym PHP-ie, prawie nic nie da się tu zmienić, a przede wszystkim za często wyrzuca komunikatem o pracach serwisowych, co czyni ją niedostępną przynajmniej przez kilkanaście godzin w ciągu dnia i to w szczytowych momentach.

Jak część z Was zauważyła, od pewnego czasu nie ma nowych niusów, rozdziałów czy odcinków. Przede wszystkim dlatego, że przenosiłem (a to była katorga, wierzcie mi!) zawartość na inny serwer, przez co porzucone K7.ubf.pl zmienia się dziś oficjalnie na ProjektK7.tk!

Na nowej stronie znajdziecie kilka niusów więcej. Przeniosłem wszystko, co było niezbędne, by strona dalej cieszyła, ale przede wszystkim jest aktualna i ładniejsza od starej.

K7.ubf.pl postaram się utrzymać przy życiu tak długo, jak to możliwe (a niewiele ode mnie zależy), ale na pewno nie będę niczego tam aktualizował. Od dnia dzisiejszego przestaje to być oficjalna strona Projektu K7 M&A. Mimo małego sentymentu trzeba iść dalej i wykorzystać możliwości.

ProjektK7.tk to przede wszystkim duże pole do popisu. Użytkownik może się zarejestrować, komentować (choć i bez rejestracji można), tworzyć nowe treści - być częścią Projektu K7 M&A! Obecna forma wizualna na pewno nie jest ostatecznym kształtem, bo musiałem skupić się na przenosinach treści (dzięki adminie, że NIE PODZIELIŁEŚ SIĘ MOJĄ ZAWARTOŚCIĄ BAZY DANYCH).

W niedługim czasie spodziewajcie się normalnego trybu pracy. Będą niusy, odcinki, rozdziały i coś jeszcze!

Zapraszam na ProjektK7.tk (a może właśnie tu jesteś?) i dołącz do zabawy!

Komentujcie, lajkujcie, szerujcie, subskrybujcie! Śmiech


Polka w Japonii: Tutaj na pierwszym miejscu jest pracodawca
Niusy

Niniejszy wywiad jest z cyklu #TamMieszkam, który opublikowany został na portalu bankier.pl. Projekt K7 M&A przytacza tylko jego część. Reszta znajduje się na stronie, do której odnośnik jest na końcu. Zachowano oryginalny styl i pisownię.


W Azji od małego uczy się dzieci, że jednostka się nie liczy, nie odzywa i nie myśli, ważna jest wspólnota. System kształci zdziecinniałych dorosłych, idealnych do bycia trybikiem w wielkich korporacjach. Będą pracowali rekordowo długo, ale niewielu zrobi karierę - opowiada w rozmowie z Bankier.pl mieszkająca w Japonii Polka.

Pionierskie technologie i supernowoczesne roboty na miarę XXI wieku - tak kojarzy się nam Japonia. Przyjeżdżający tam Polacy często są zszokowani tym, jak wiele archaicznych reguł rządzi tym społeczeństwem, prowadząc do licznych absurdów. – Japonia ma w Polsce dobrą prasę, dlatego ludzie myślą, że to świetny kraj. I jest świetny, biorąc pod uwagę na przykład zarobki, które są cztery razy wyższe niż na porównywalnych stanowiskach w Polsce – mówi dr Monika Ksieniewicz, w przeszłości zastępca dyrektora w Biurze Pełnomocnika ds. Równego Traktowania przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dziś wykładowca na Kobe College, gdzie uczy pochodzące z dobrych domów potomkinie samurajów.

W rozmowie z cyklu #TamMieszkam opowiada o ciemnych stronach Kraju Kwitnącej Wiśni: kobietach, które po ślubie praktycznie stają się własnością rodziny męża, rynku pracy utrudniającym spektakularne kariery czy systemie senioralnym, który zakazuje sprzeciwiać się starszym. – Pewnie pamięta pani słynne zatajenie informacji przez elektrownię TEPCO po trzęsieniu ziemi w Fukuszimie. Albo aferę w koncernie Mitsubishi z fałszowaniem danych nt. zużycia paliwa. Zawsze wtedy pojawia się pytanie: jak to możliwe w kraju, w którym kult uczciwości jest posunięty do tego stopnia, że w Starbucksie można wyjść do łazienki, zostawiając na stole iPada i nikt go nawet nie tknie?...


Zmarł pan Jirō Taniguchi
Niusy

Internetowy dziennik Mainichi podał smutną informację odnośnie śmierci pana Jirō Taniguchiego, z którego twórczością zapoznaliśmy się dzięki wydawnictwu Hanami.

Artysta zmarł w sobotę, 11 lutego, w wieku 69 lat. Nie podano przyczyny zgonu. Rodzina postanowiła, że ceremonia pogrzebowa będzie miała charakter prywatny.

Pan Taniguchi był nam znany z tytułów: „Ikar”, „Wędrowiec z tundry”, „Księga wiatru”, „Zoo zimą”, „Ratownik”, „Odległa dzielnica” (według mnie jeden z najlepszych komiksów), „Mój rok”, „Samotny smakosz”, „Letnie niebo”, które pojawiły się na naszym rynku za sprawą wydawnictwa Hanami.

Był artystą dużego formatu, o czym mogą świadczyć nominacje do nagród Eisnera i Ignatza czy odebranie zwycięskiej statuetki imienia Osamu Tezuki.

Autor urodził się w Tottori w 1947 roku. Jego długoletnia przygoda z komiksem zaczęła się w wieku 24 lat, keidy to wydał „Kareta Heya”, w którym zastosował technikę cieniowania bez użycia tuszu.

Pan Jirō Taniguchi kierował swoje dzieła głównie do dojrzałego czytelnika, poruszając drobne elementy codziennego życia, jak i ciężkie wybory, przed którymi staje człowiek.

Osobiście jestem panu Taniguchiemu wdzięczny za komiks „Odległa dzielnica”.


Pięć mrocznych nowości od Studia JG
Polskie wydania

Wydawnictwo Studio JG ogłosiło za pośrednictwem „twarzoksiążki” pięć nowości, z czego aż trzy są od pana Tetsui Tetsuyai, znanego chociażby z „Prophecy” (wydanego właśnie od Studia) i „Duds Hunt” (od Hanami). Cała piątka zachowana jest w mrocznym klimacie. Poniżej informacje odnośnie tytułów i opisy wraz z planowanymi premierami od wydawcy.

Boku Dake ga Inai Machi - 29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.

Wydawnictwo opublikuje tomy w formacie standardowym wraz z obwolutą. Kolejne tomy, a jest ich osiem, powinny pojawiać się co dwa miesiące. Nowość od pana Sanbeia Kei zostanie zaprezentowana na Pyrkonie w kwietniu.

Manhole - Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.

Wydawnictwo opublikuje tomy w formacie standardowym wraz z obwolutą. Nowość od pana Tetsui Tetsuyai zostanie zaprezentowana na Pyrkonie w kwietniu. Drugi i ostatni tom zostanie wydany dwa miesiące później...


Zmarł pan Masayo Nakamura - założyciel firmy Namco
Niusy

W wieku 91 lat zmarł Japończyk Masaya Nakamura, nazywany „ojcem Pac-Mana”. Twórca przełomowych gier komputerowych odszedł 22 stycznia, ale zgodnie z jego życzeniem informacja o jego śmierci została podana dopiero po pogrzebie, w którym udział wzięli tylko najbliżsi.

Nakamura założył firmę Namco w 1955 roku. Początkowo zajmował się produkcją zabawek dla dzieci. Później przerzucił się na produkcję gier komputerowych. W 1978 roku powstała „Gee Bee”, następnie przełomowa „Galaxian”, pierwsza produkcja wideo wykorzystująca przestrzeń barw RGB...


Nowości od Waneko - i to aż cztery!
Polskie wydania

Warszawskie wydawnictwo Waneko zapowiedziało cztery nowości, które ukażą się w kwietniu. Wśród nich znajduje się prawdziwa perełka, ale po kolei. Poniżej tytuły, daty premier i opisy od Waneko.

Jackass! Sawatte Ii tte Dare ga Itta yo? (wydawca nie przedstawił koncepcji na polski tytuł) - Licealista Keisuke Hara przebierając się na lekcje WF-u odkrywa, że zakładając dresy, wciągnął na siebie również rajstopy! Jego siostra dzień wcześniej ganiała po domu w jego spodniach. Komiczne, nie? Ale nie dla niego. W tej niezręcznej sytuacji pomaga mu jego przyjaciel Shinoda, dzięki czemu zagrożenie największej licealnej wpadki mija. Jednak, gdy Keisuke ściąga z siebie rajstopy, Shinoda, który uważnie go obserwuje, zaczyna się dziwnie zachowywać...

Jednotomówka skierowana dla sympatyków yaoi planowana na szóstego kwietnia. Autorem jest pani Scarlet Beriko. Cena tej przyjemności to 19,99 zł.

Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Daiisshou - Outo no Ichinichi Hen (roboczy tytuł polski: Re: Zero - Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w stolicy) - Licealista Subaru Natsuki niespodziewanie zostaje przeniesiony do innego świata. Nie ma pojęcia co się dzieje, nie widzi nikogo kto go tu ściągnął, a na dodatek złego zostaje zaatakowany! Ratuje go tajemnicza dziewczyna, której towarzyszy dziwaczny kot. Subaru współpracuje z nią, aby się jej odwdzięczyć. Gdy prawie udało im się osiągnąć cel, zostali zaatakowani i zabici. Subaru budzi się w miejscu, w którym po raz pierwszy postawił nogę w tym świecie i odkrywa, że zdobył umiejętność „Powrotu poprzez śmierć”. Postanawia uratować dziewczynę przed jej przeznaczeniem!

Kolejny tytuł z serii Re:Zero. Tym razem light novel, które doczekało się dziewięciu tomów, a to jeszcze nie wszytko od duetu panów Tappeia Nagatsukiego i Shinichirou Ootsukiego. Pierwszy tom z ceną 24,99 zł. ukaże się szóstego kwietnia w formacie powiększonym...


Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie: Japońskie drzeworyty ukiyo-e z kolekcji Jerzego Leskowicza
Niusy

Tydzień temu napisałem o wystawie w Krakowie, której tematem przewodnim będzie kobieta (czytaj więcej na Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie: ONNA – piękno, siła, ekstaza), a tu zapowiedź o kolejnej wystawie poświęconej japońskiej sztuce. Warszawskie Muzeum Narodowe w dniach od 25 lutego (sobota) do 7 maja (niedziela) zaprasza zwiedzających na wystawę Japońskich drzeworytów ukiyo-e z kolekcji Jerzego Leskowicza. Poniżej opis ze strony muzeum.

Wyjątkowa w skali europejskiej prezentacja pierwszych wydań najsłynniejszych prac graficznych najwybitniejszych  japońskich artystów ukiyo-e – Toshusai Sharaku, Kitagawy Utamaro i Ando Hiroshige. Wybrane  grafiki  tworzą barwną panoramę życia w dawnej Japonii, ukazując  krajobrazy dwóch  głównych szlaków komunikacyjnych łączących Edo z Kioto (cykle „Pięćdziesiąt trzy stacje na gościńcu Tokaido”, „Sześćdziesiąt dziewięć stacji na gościńcu Kisokaido”) oraz pejzaże  Edo (cykl „Sto widoków Edo”) i podobizny jego mieszkańców – portrety aktorów kabuki, wizerunki pięknych dziewcząt.

Tytuł ekspozycji – „Podróż do Edo”– sugestywnie oddaje zamierzenia organizatorów, którzy chcą udostępnić szerokiej publiczności arcydzieła z prywatnego zbioru o randze międzynarodowej a jednocześnie zabrać w fascynującą podróż po Japonii późnych lat osiemnastego i pierwszej połowy dziewiętnastego wieku, w historiografii zwanych epoką Edo (1600–1858)...


Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie: ONNA – piękno, siła, ekstaza
Niusy

Nie ma odpornych na kobiece piękno i jej wrażliwość. „Onna” (jp. 女, pol. kobieta) to temat ponadczasowy, ale w zależności od czasów i miejsca inaczej omawiany. Od 14 lutego (wtorek) do 3 maja (środa) w gmachu głównym krakowskiego Muzeum Narodowego przy alei 3 maja 1 wystawione zostaną japońskie drzeworyty i malowidła ukazujące, jak postrzegano kobietę w okresie Edo. Będzie to pierwszy wernisaż tego typu w Polsce. 

Po raz pierwszy w historii polskiego wystawiennictwa, na wystawie „ONNA – piękno, siła, ekstaza. Drzeworyty i malarstwo japońskie z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie” zaprezentujemy impresje ze świata japońskiej kobiety, której wizerunki, odsłaniają wyjątkowe kulisy Przepływającego Świata, a w tym – również intymnych scen za parawanem.

Poniżej część opisu ze strony muzeum.

Obrazy ilustrujące ten świat – zwane ukiyo-e – nawiązywały do poczucia ulotności i przemijania stanowiącego esencję okresu Edo (1603–1868). Był to czas, kiedy po wieloletnich bratobójczych walkach Japonia została zjednoczona i zapanował pokój, a stolica kraju przeniesiona została z Kioto do Edo – dzisiejszego Tokio. 

Piękno, o jakim opowiadamy za pośrednictwem wystawy, to opowieść o kobiecie, jej wdzięku, emocjach, ekstazie, uniesieniach. To portret piękna nieprzemijającego. To także barwny komentarz do ideału urody, fryzury i mody. Jednocześnie bardzo ważna część narracji dotyka różnych odcieni kobiecej siły – od ujarzmiania narowistego konia aż po charyzmatyczną moc wojowniczek prowadzących atak wojska na polu bitwy...


Zaklinacz Robaków odcinek 11
Anime

Co jesteśmy w stanie zrobić, aby nasze pragnienie ziściło się? Jak długo można żyć w świadomości uczynionej zbrodni? Jak potoczy się życie, gdy na naszej drodze staje starsza wersja nas samych?

Jedenasty odcinek „Mushishi - zaklinacz Robaków” dostępny do pobrania (kliknij).


Plany wydawnicze polskich wydawnictw 2017 [AKTUALIZACJA]
Polskie wydania

Wszystkiego dobrego w nowym roku! Ospale, ale z ambicją rozpoczynamy... No właśnie, który mamy rok? Kalendarz bizantyjski wskazuje na 7526 rok, rzymski na 2770, japoński na 2677, a koptyjski na 1734. Przyjmijmy jednak, że to 2017, bo zaraz wszyscy oszalejemy, a wydawcy mang na pewno. Poniżej coroczna rozpiska przybliżająca tegoroczne wydania japońskiego komiksu (kolejność wydawnictw alfabetyczna):

Dango http://wydawnictwo-dango.pl

Dango specjalizuje się w niszowym, ale popularnym gatunku yaoi oraz yuri. Chodzi oczywiście o ukazanie bardzo bliskich relacji osób tej samej płci. W tym roku wydawnictwo pochwali się na pewno trzema nowymi seriami.

LUTY

  • Kimi Koi Limit (Granica twojej miłości) tom 1 NOWOŚĆ
  • Slow Starter tom 1 NOWOŚĆ

KWIECIEŃ

  • Hidamari ga Kikoeru ~Kofukuron~ (Usłyszeć ciepło słońca ~Teoria szczęścia~) tom 1 NOWOŚĆ

 

Hanami http://wydawnictwo.hanami.pl

Hanami jak zwykle wydaje w swoim tempie. Jednakże to nie problem. Mają bardzo dobre tytuły, szkoda tylko, że jeden z nich, który dla mnie jest wybitny, został tak schrzaniony (czytaj: Mushishi - recenzja pierwszego tomu od Hanami). Mają jednak szansę zyskać w oczach czytelników, bo już 12 stycznia premiera Sagi Winlandzkiej.

STYCZEŃ

  • Saga Winlandzka tom 1 NOWOŚĆ

LUTY

  • Monster tom 9 KONIEC
  • Mushishi tom 8

 

J.P.F http://jpf.com.pl

Japonica Polonica Fantastica z niemałymi problemami przebrnęła przez zeszły rok, za to w obecny wejdą z kopyta. Na pewno wydawnictwo oprócz kontynuacji bieżących serii uraczy nas nowymi tytułami. Osobiście z niecierpliwością wyczekuję trzeciego tomu „Driftersów”.

STYCZEŃ

  • Berserk tom 11
  • Wzgórze Apolla tom 8
  • Blame tom 3 (miękka oprawa)
  • Naruto - Tajemna historia Sakury light novel NOWOŚĆ

Kukuryku! Wschodzi 2017 rok!
Takie tam

Rok 2017 - rok koguta

To się znowu dzieje! Wszystko od nowa - nowe plany, nowe obowiązki, nowe wydarzenia. Kolejne dwanaście miesięcy tułaczki. Pora głośno oznajmić, że zbliża się wielkimi krokami Nowy Rok.

Jak (prawie) co roku to czas, w którym przybliżam znaki z księżyca księżycowego, używanego w Chinach oraz nadal w Japonii.

Rok 2017 rozpocznie się 28 stycznia, a jego zwiastunem będzie pianie koguta. Nieprzypadkowo, bo ten nielot stanie się patronem nowego roku.

Zbliżający się rok koguta, zwanego też ognistym bądź czerwonym będzie szczególny dla osób, które się w nim urodzą oraz dla tych stąpających na świecie od lat: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993 i 2005.

Szczęśliwe numery to 5, 7 oraz 8, a te pechowe: 1, 3 i 9. Sprzyjającymi kolorami będą brązowy, złoty i żółty, a unikać należy białego i zielonego.

Wg wróżbity Macieja i będzie to dobry rok dla urodzonych w roku Tygrysa, Smoka oraz Szczura i bardzo dobry dla Kogutów, Węży i Wołów. Reszta niech ma się na baczności.

A dlaczego to własnie kogut stał się jednym ze znaków zodiaku? To wyjaśnia portal ezoter.pl.

Chińska astrologia przedstawia Koguta, jako istotę posiadającą precyzję, perfekcjonizm, zaangażowanie we własne obowiązki i ekspresywność. Kogut charakteryzuje się także takimi cechami, jak entuzjazm, witalność oraz czujność. Jest symbolem przywództwa, rewolucji, budzenia się ze snu i początku dnia, jak i symbolizuje wschód słońca i pojawianie się światła.

Jego podejście do życia zachęca wszystkich, by w pełni zaangażowali się w swoje działania i pracowali w grupie. Cokolwiek jest robione, zmierza do realizacji planów i marzeń. Rok Koguta nie jest dobrym czasem do kombinowania czy leniuchowania, to czas rzetelnej, uczciwej pracy przede wszystkim w grupie, stosowanie pozytywnych zasad i niepoddawania się porażkom.

Kogut reprezentuje sfery przywódcze, to czas, w którym politycy, naukowcy czy biznesmeni zaczną działać znacznie aktywniej, jak to robili w poprzednich latach. W zależności od tego, czy zostanie użyta przez nich mądrość czy egoizm, tak potoczą się losy świata.

Energia Koguta prowokuje ludzi do snobizmu i egoizmu, jak i całkowitego braku przyjmowania krytyki. Brak zdrowego rozsądku, zahamowań i miłości może skierować politykę światową do zniszczenia obecnego świata.

Żywioł ognia może być niebezpieczny, jeżeli znajdzie się w działaniu człowieka dużo egoizmu, brak zdrowego rozsądku, jak i brak miłości do innego człowieka. Ognisty Kogut charakteryzuje się odwagą, śmiałością i nieustępliwością, jak i przewiduje możliwość zbudowania pozytywnych więzi między ludźmi i narodami, tolerancji i wolności.

Kogut jest symbolem płodności. Dlatego osoby, które do tej pory nie mogły mieć dzieci, w roku Koguta mają większe energetyczne szanse na zajście w ciążę.

Także tak. To będzie ciekawe 365 dni. Zwłaszcza dla tych, co wierzą w wróżby.

Życzę Wszystkim optymizmu, wytrwałości i wiarę we własne możliwości. Dbajcie o rozwój fizyczny i umysłowy. Częściej odkładacie telefony, tablety i komputery. Niech to będzie udany, pełny dobrych zmian rok dla Was i Waszych bliskich. Otwierajta szampony! Będzie się działo!

Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Brak linków
Shoutbox
 
Copyright © 2009-2017 K7.ubf.pl, All Rights Reserved

2486483 Unikalnych wizyt

Engine: PHP-Fusion © 2006
B-Pos designed by Fusion-Themes

 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie